Agencja WoMM

Jak poprawnie pisać bloga?

Blog jest miejscem, w którym autor może się dzielić swoim podejściem do świata i do tego, co go interesuje. To strona poświęcona artykułom tematycznym. Publikujemy je stosunkowo często i regularnie. Dzięki temu obserwatorzy mogą do niego cyklicznie wracać, aby dowiedzieć się czegoś więcej na poruszane tematy. Co jednak zrobić, aby nasz blog był na tyle interesujący, aby ludzie faktycznie go czytali?

Jak zacząć pisać bloga?

Najważniejsza jest idea i pewność, że będziemy konsekwentni. Oczywiście wygląd strony jest bardzo istotny, jednakże to jego treść przytrzyma obserwatorów na dłużej. O czym jednak pamiętać na samym początku? Przede wszystkim należy wybrać platformę, która będzie nasze działanie wspierać. Samodzielne pisanie bloga bez niej może być trudne, jeśli nie mamy doświadczenia. Posiadając konto na odpowiedniej platformie, będziemy w stanie nie tylko pisać notki, ale również w dobry sposób nimi zarządzać. Umożliwi nam to łączyć każdy wpis za odpowiednimi działaniami marketingowymi, które pozwolą na szerzenie informacji o blogu i na zdobywanie nowych czytelników każdego dnia.

Bardzo ważne, aby zdecydować się na konkretną tematykę. To przyciągnie określoną grupę osób, która będzie nią zainteresowana – pisanie o wszystkim i o niczym raczej nie zda rezultatu, ponieważ w internecie istnieje za duża konkurencja w blogowaniu, aby nowicjuszowi było łatwo się przebić. O czymkolwiek może pisać osoba bardzo znana, dla której blog jest jedynie dodatkiem. Osoby nowe powinny się skupić na konkretnej tematyce i na rzetelności informacji, które chcą przekazać. Takie miejsce musi być dla czytelnika wartościowe, aby chciał do niego regularnie wracać – po nową partię wiedzy.

Kolejną rzeczą jest regularność. To właśnie ta cecha bloga czyni go wartościowym, zaraz po dobrze dobranej tematyce. Jeśli wpisy będą publikowane cyklicznie, to znajdzie się zdecydowanie więcej użytkowników, którzy z przyjemnością będą na bloga wracać. Oczywiście są sytuacje losowe, w których tworzenie nowego wpisu byłoby zwyczajnie niemożliwe. Da się to jednak przewidzieć – nie konkretną sytuację, ale to, że może się ona zdarzyć. Rozpoczynając przygodę ze swoim blogiem, warto napisać sobie więcej artykułów, które później będzie można w takiej sytuacji wykorzystać. Warto, aby stało się to naszym przyzwyczajeniem. Pisanie kilku artykułów na zapas jest wyjątkowo rozsądne. Dzięki temu zawsze mamy pewność, że opublikujemy wartościową treść w terminie, a nie pisaną na szybko notkę. Mamy więc:

  • odpowiednią tematykę,
  • wartościową treść,
  • cykliczność.

To jednak nie wszystko. Jak sprawić, żeby na naszego bloga wchodziło więcej osób?

Należy bloga pisać regularnie i umieszczać w nim wartościowe treści – to nie ulega wątpliwości. Jednakże zarówno teksty na podstronach, jak i poszczególne wpisy powinny być wpisane w taki sposób, aby wyszukiwarki internetowe zwracały adres naszej strony na samym początku, w innym wypadku osoba poszukująca konkretnej tematyki wcale nas nie znajdzie, nawet jeśli umieścimy w notkach wszystko, czego potrzebuje. Tak więc pisane przez nas notki powinny być odpowiednio stworzone pod względem technicznym. Na czym to polega? Na umieszczeniu w treści fraz, które są poszukiwane przez odbiorców. Należy je jednak umieszczać w taki sposób, aby było to naturalnie i estetycznie wplecione i aby nie raziło w wypowiedzi blogowej.

Ostatnią istotną rzeczą jest odpowiednia optymalizacja strony. Nikt nie będzie chciał wchodzić na bloga, który otwiera się pół minuty. Tak jak widać – nie tylko sama treść bloga jest istotna. Nawet najlepsza strona nie obroni się, jeśli nikt nie będzie jej w stanie przeczytać. Warto jest więc dobrze przygotować się do pisania swojego bloga, ponieważ zarówno jego merytoryczna, jak i techniczna strona zaważą na przyszłej popularności lub jej kompletnym braku. Warto poświęcić na stworzenie bloga więcej czasu, niż założyliśmy, ponieważ to zawsze zaprocentuje i sprawi, że stworzymy miejsce widoczne i zdecydowanie warte uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *